Moc ajurwedy zaklęta w olejku

Rola ziół w medycynie według ajurwedy

Dobroczynne działanie ziół na organizm człowieka jest jedną z najstarszych prawd znanych w medycynie naturalnej. Zgodnie z zasadami ajurwedy, starożytnej indyjskiej medycyny, w leczeniu wszelkich schorzeń trapiących ciało człowieka należy stosować substancje naturalne. Medycyna ta opiera się przede wszystkim na znajomości i wykorzystywaniu działania leczniczego ziół. Rośliny zielne, według ajurwedy, pozwalają na oczyszczenie organizmu z toksycznych substancji. Wytwarzane z nich olejki wnikają w głąb komórek skóry, usuwając toksyny. Masaż skóry z wykorzystaniem olejków ziołowych, uważany jest za jeden z najlepszych sposobów detoksykacji organizmu. Produktem, opartym na zasadach ajurwedy, jest olejek stymulujący porost włosów, marki Khadi.

Dla kogo jest olejek Khadi?

Olejek Khadi ze względu na swój naturalny skład może być stosowany przez wszystkich członków rodziny. Jest on szczególnie polecany osobom, które trapią następujące problemy związane z kondycją skóry głowy i włosów:

– słaba kondycja włosów (włosy matowe, łamliwe, z rozdwojonymi końcówkami)

– nadmierne wypadanie włosów (związane ze stresem, zła dietą, przebytymi chorobami)

– przedwczesne siwienie

– zły stan skóry głowy (łupież, swędzenie, pieczenie, infekcje)

Co dokładnie jest w tym olejku?

Olejek Khadi jest produktem w 100% naturalnym, zawierającym składniki pochodzące z upraw ekologicznych. Jest on produktem łączącym w sobie właściwości lecznicze olejów i wyciągów z 13 roślin, o znanych właściwościach leczniczych. Jego głównymi składnikami są naturalne oleje:

– sezamowy

– kokosowy

– rozmarynowy

– marchwiowy

– z rącznika pospolitego

– z arbuza kolokwinta

oraz wyciągi z:

– bakopy jednolistnej

– kozieradki pospolitej

– modligroszku różańcowego

– liściokwiatu garbnikowego

Sida cordifolia

– Eclipta alba

– Butea monosperma

Jak stosować olejek Khadi?

Przed umyciem włosów, należy wmasować dużą kroplę olejku we włosy i skórę głowy. Pozostawić na około 1,5-2 godziny. Następnie dokładnie umyć włosy. Można również wykonywać masaż skóry głowy olejkiem przed myciem włosów. Aby uniknąć zbytniego przetłuszczenia włosów, olejek należy stosować maksymalnie 3 razy w tygodniu.

Jak działa olejek Khadi?

Substancje aktywne, pochodzenia naturalnego, zawarte w olejku Khadi wnikają w głąb skóry głowy. Ich działanie polega na stymulowaniu wzrostu włosów poprzez aktywację cebulek włosowych. Olejek Khadi działa:

– odżywczo i nawilżająco na skórę głowy i włosy

– pobudzająco na cebulki

– antybakteryjnie, antygrzybiczo (hamuje rozwój grzybów odpowiedzialnych za łupież)

– stymulująco na kondycję włosów, ograniczając ich wypadanie i siwienie

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *